Úvodní stránka > Aktuality > 1. ročník střelecké soutěže jednotlivců velitele 72. mechanizovaného praporu

1. ročník střelecké soutěže jednotlivců velitele 72. mechanizovaného praporu

Dne 25. října 2018 proběhla v areálu vojenského újezdu Libavá na pěší střelnici Daskabát soutěž jednotlivců a družstev ve střelbě. Pořadatelem byl  velitel  72. mechanizovaného praporu podplukovník Miroslav Vybíhal. V ukázkovém podzimním počasí 45 příslušníků našeho praporu změřilo své síly.

Soutěžící plnily úkoly několika disciplín při střelbě z pistole CZ 75 PHANTOM a útočné pušky  CZ805  BREN. Jedním ze stanovišť byl stojan se sklopnými terči - 6 x terč gong padající po zásahu z místa ve stoje. Dále se střílelo na kovový terč závěsný gong, padací terč pepper popper, přičemž úkolem byla střelba se změnou palebného stanoviště a polohy ke střelbě s bojovým přebitím. Střílelo se i na papírové terče, konkrétně 3 x terč bílá A4 bez záslepky na vzdálenost 2 metry s přenosem střelby. Časy dosažené na jednotlivých úsecích se sčítaly. Vítězem se pak stal jednotlivec s nejlepším dosaženým časem, přičemž za nepovedený zásah byl střelec časově penalizován.

Nejlepším střelcem a absolutním vítězem  se stal des. Lukáš Varga z 2. mechanizované roty s časem 1:46,13

V kategorii krátké zbraně nejlépe nastřílel v první disciplíně  por. Martin Smékal ze štábu praporu a ve druhé pak svob. Jakub Jindra z minometné baterie. V kategoriích dlouhé zbraně se ve dvou disciplínách nejlépe umístili des. Lukáš Varga ze 2. mechanizované roty a des. Jan Hampl z velitelské roty.

Nejlépe střílející jednotkou pak byli příslušníci 3. mechanizované roty svob. Radim Lošák, rtm. Jakub Škobrtal ,  čet. Michal Kočí, des. Tomáš  Rumler , des. Lukáš Belay a des. Matěj Myška.

Nahoru