Home page > Aktuality > Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava

Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava

Dne 16. listopadu 2017 proběhlo školení řidičů 72. mechanizovaného praporu v ostravském centru bezpečné jízdy. Svou povahou je toto centrum jedinečné, nabídlo našim řidičům možnost otestovat své schopnosti v nebezpečných situacích a to za předem stanovených podmínek a při maximální míře bezpečí.

Skrápění ploch speciálními tryskami, kruhová smyková plocha, aquaplaningová vana nebo hlavní přímá smyková plocha. Srdcem celé stavby Centra je speciální smyková deska pro simulaci náhlého smyku vozidla. Je dimenzována i pro nákladní vozidla a je v České republice jediná.

Cílem a smyslem projektu je pak na základě teoretické a praktické přípravy zkvalitňovat a zdokonalovat úroveň našich řidičů, zlepšovat jejich řidičské a rozhodovací návyky, chování a jednání v silničním provozu a zvyšovat dovednost v krizových dopravních situacích.

Reakce účastníků jsou neobyčejně pozitivní. Všichni bez výjimky si pochvalovali především možnost vyzkoušet si prakticky situace, do kterých by se za běžného provozu nikdy nechtěli dostat, o to větší hodnotu pak takové dovednosti mají. Řada řidičů také vyslovila názor, že by chtěli centrum navštívit i v rámci svého volného času a poskytnout tak sobě, nebo třeba svým příbuzným stejný zážitek a zkušenosti.

Fotogalerie

Nahoru