Úvodní stránka > Aktuality > K výcviku ve vojenském lezení využila 2. mr skalní útvar Malý Rabštejn

K výcviku ve vojenském lezení využila 2. mr skalní útvar Malý Rabštejn

Ve dnech 24.-25.5.2017 provedli příslušníci 2. mechanizované roty výcvik ve vojenském lezení na Malém Rabštejně blízko Jívové. Cílem zaměstnání bylo rozšířit dovednosti získané při výcviku na lezeckém trenažeru JAKUB zdoláváním skutečného skalního útvaru za suchého i deštivého počasí. Celý výcvik byl řízen hlavním lezeckým instruktorem praporu nrtm. Jakubem Červenkou a jeho pomocnými instruktory z řad 2. mr.

Kromě zvyšování vytrvalostní síly a lezecké techniky vojáci posilovali týmového ducha a vzájemnou důvěru při jištění svých kolegů, kteří se vlastními silami dostávali až do bezmála 20metrové výšky. „Zkušenosti z výcviků ve speciální tělesné přípravě, do které spadá i vojenské lezení, rozšiřují schopnosti vojáka mechanizovaného vojska při plnění rozličných úkolů na současném bojišti. Podobná zaměstnání navíc bezděčně pozitivně posilují vazby v rámci roty tak, jako například team-buildingové činnosti,“ chválil si výcvik jeden z nejaktivnějších vojáků svob. Adam Novák.

Výcvikový čas byl dále využit k výcviku v boji z blízka, který navazoval na zaměstnání uskutečněné o týden dříve u Vranovské přehrady, a k teoretické i praktické přípravě na kontrolní cvičení velitele praporu z topografické přípravy. Ubytování a stravování pro dvoudenní výcvik poskytlo školicí zařízení Magdalenský Mlýn Jívová.


 

Autor a foto: npor. Henrich Mládek

 

Fotogalerie

Nahoru