První ročník přeboru velitele 7. mechanizované brigády v boxu

• 1.11.2016
  • Karel HAUSMAJER

Dne 26. a 27. října proběhl v tělovýchovném centru Šibeník v Olomouci první ročník přeboru velitele 7. mechanizované brigády v boxu. Šlo o nelehký úkol, neboť s pořádáním takovéto soutěže neměli organizátoři ze 73. tankového praporu dosud praktické zkušenosti. Hned základním problémem byla probíhající rekonstrukce úpolové haly a tak byli nuceni improvizovat. Duch fair-play a atmosféra však pomohly překonat vzniklé překážky, neboť hlavním cílem klání bylo přivést zájemce z řad amatérů do soutěže, která by jinak byla jen setkáním několika málo profesionálů.

Pro příští rok si organizátoři dali za cíl přilákat více účastníků. Po prvním ročníku je jasné, že není třeba mít obavy z výkonostních rozdílů mezi soupeři. Box je tvrdý sport gentlemanů a více než o výhru jde o posouvání svých limitů a hledání výzvy. A kdo ví snad se soutěžící rozhodnou zúčastnit i stejného turnaje, ale pod záštitou PozS.

Pro náš prapor bylo pak potěšující umístění našich příslušníků na stupních vítězů.